Nasza strona używa plików Cookies w celu zapewniania wygody korzystania z serwisu oraz w celach statystycznych. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na
politykę cookies
Rozumiem

bezpieczna marka

Zawartość oleju parafinowego w kosmetykach

Nasza oliwka oparta jest na oleju parafinowym. Olej parafinowy to mineralny olej o doskonałych własnościach oczyszczających, zmiękczających i chroniących skórę. Surowiec ten stosuje większość producentów tego typu wyrobów jako bazę, którą wzbogacają niewielkimi dodatkami ekstraktów roślinnych czy innych składników czynnych, oraz substancjami zapachowymi. W oliwce stosujemy olej parafinowy o czystości farmaceutycznej − używany w farmaceutykach, specjalnie otrzymywany i oczyszczany, pozbawiony wszystkich niekorzystnych domieszek. Dodatkową jego zaletą jest brak działania alergizującego. Oliwka posiada bardzo lekką formułę, która oprócz oleju mineralnego zawiera naturalne składniki; nie zatyka porów i nie powoduje powstawania wyprysków.

Kosmetyki niepowodujące łzawienia oczu

Szampon Bella Baby Happy Natura Care nie powoduje łzawienia oczu, bo zawiera wyłącznie bardzo łagodne składniki przebadane pod kątem braku działania podrażniającego oczy. Sam szampon był również przebadany pod tym katem i potwierdzono, że nie powoduje łzawienia oczu.   
Dodatkowo szampon BB Happy Natural Care ma tak dobrane składniki, że kondycjonując delikatne włoski dziecka, ułatwia rozczesywanie. Nie można wyodrębnić jednego składnika odpowiedzialnego za ułatwianie rozczesywania − jest to cały, specjalnie dobrany skład jakościowo-ilościowy szamponu.

Stosowanie kremów dla dzieci zimą

Niektóre kremy dla dzieci, szczególnie mocno nawilżające, mogą powodować wysuszanie skóry dziecka zimą. Krem Bella Baby Happy Natura Care można stosować przy niskich temperaturach. Krem jest specjalnym typem emulsji i chroni buzię dziecka również w czasie mrozów.

Czy masło shea zawarte w kremie ma jakieś dodatkowe działanie poza natłuszczaniem i odżywianiem skóry?

Shea Butter otrzymuje się z pestek orzecha Butyrospermum Parkii drzewa rosnącego w centralnej Afryce, od wieków wykorzystywanego przez tubylców do pielęgnacji włosów i ciała. Zawiera 40–60% cennych tłuszczy roślinnych, dzięki którym ochrania warstwę lipidową skóry i zmiękcza naskórek. Jest naturalnym filtrem przeciwsłonecznym – zwiększa współczynnik ochronny przeciwsłonecznej SPF.

SLES free w kosmetykach

SLES free − czyli brak w składzie Sodium Laureth Sulfate. Dotyczy żelu do mycia ciała i włosów BB Happy Natura Care. W zamian zawiera układ starannie dobranych, bardzo łagodnych substancji myjących przeznaczonych dopielęgnacji delikatnego ciała i włosów dziecka. SLES (Sodium Laureth Sulfate) to składnik powierzchniowo czynny, który może wysuszać lub podrażniać delikatną skórę dziecka. Ponieważ szampon i żel BBH NC nie zawierają tego składnika i jego pochodnych, produkty nie naruszają naturalnej bariery ochronnej skóry.

PEG free

Kosmetyki Bella baby happy są PEG free. Oznacza to brak w wyrobie składników przetworzonych chemicznie w celu nadania im specjalnych, charakterystycznych, czasem bardzo pożądanych własności działania na skórę. Także same te składniki są bardziej stabilne i korzystnie wpływają na konsystencję wyrobu. Wyroby „PEG free” zawierają inne składniki o podobnych własnościach, ale nie przetworzone chemicznie.

Superabsorbent w pieluszkach

W pieluszkach Bella Baby Happy znajduje się specjalny proszek zamieniający wilgoć w żel, tzw. superabsorbent. Substancja ta jest znana od wielu dekad i powszechnie wykorzystywana w produkcji środków higienicznych, kosmetyków, a także w produkcji żywności czy przemyśle medycznym. 
Może się zdarzyć, że w  trakcie zmiany pieluszki zobaczysz fragmenty żelu na skórze maluszka. Bez problemu możesz je usunąć za pomocą chusteczki nasączonej lub zmywając wodą.