Nasza strona używa plików Cookies w celu zapewniania wygody korzystania z serwisu oraz w celach statystycznych. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na
politykę cookies
Rozumiem

Poradnik Szczęśliwych rodziców

niemowlę

happy start

ilość porad: 21

maluch

happy fun

ilość porad: 18

junior

happy adventure

ilość porad: 15

Czytanie maluszkowi bajek

porada w kategorii: niemowlę

Czytanie dzieciom starszym nie budzi wątpliwości - często same domagają się tego od swoich rodziców, niektóre bardzo szybko zapamiętują czytane im bajki i same potrafią je powtarzać. Czytanie rozwija też ich wyobraźnię. A co z maluchami, które wydają się na to trochę zbyt małe?

Jak najbardziej warto czytać dziecku, nawet bardzo małemu - oczywiście warto dostosować treść do jego wieku. Młodsze dzieci z pewnością zainteresują książki z dużą ilością kolorowych obrazków. Sam kontakt z rodzicem podczas czytania, jego głos, zapach, obecność są dla dziecka ważne - dają poczucie bezpieczeństwa. Czytanie pozwala dziecku ćwiczyć koncentrację, często ma również wpływ na rozwój mowy i stymulują rozwój mózgu maluszka.

Czytaj inne porady

Zmiana pieluszki

Pierwsze przewijanie to dla niedoświadczonych rodziców często duży stres. Oto kilka zasad, których warto przestrzegać, aby chwile na przewijaku były dla Was obojga przyjemnością.

> czytaj więcej

Jak odczytać płacz noworodka

W pierwszych miesiącach życia płacz jest jedynym narzędziem komunikacji naszego dziecka, dlatego warto poznać ten jego uniwersalny język.

> czytaj więcej

Pleśniawki

Pleśniawki to małe białe kropeczki w buzi noworodka. Mogą pojawić się już w pierwszym tygodniu życia.

> czytaj więcej