Nasza strona używa plików Cookies w celu zapewniania wygody korzystania z serwisu oraz w celach statystycznych. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na
politykę cookies
Rozumiem

Poradnik Szczęśliwych rodziców

niemowlę

happy start

ilość porad: 21

maluch

happy fun

ilość porad: 18

junior

happy adventure

ilość porad: 15

Czytanie maluszkowi bajek

porada w kategorii: niemowlę

Czytanie dzieciom starszym nie budzi wątpliwości - często same domagają się tego od swoich rodziców, niektóre bardzo szybko zapamiętują czytane im bajki i same potrafią je powtarzać. Czytanie rozwija też ich wyobraźnię. A co z maluchami, które wydają się na to trochę zbyt małe?

Jak najbardziej warto czytać dziecku, nawet bardzo małemu - oczywiście warto dostosować treść do jego wieku. Młodsze dzieci z pewnością zainteresują książki z dużą ilością kolorowych obrazków. Sam kontakt z rodzicem podczas czytania, jego głos, zapach, obecność są dla dziecka ważne - dają poczucie bezpieczeństwa. Czytanie pozwala dziecku ćwiczyć koncentrację, często ma również wpływ na rozwój mowy i stymulują rozwój mózgu maluszka.

Czytaj inne porady

Pleśniawki

Pleśniawki to małe białe kropeczki w buzi noworodka. Mogą pojawić się już w pierwszym tygodniu życia.

> czytaj więcej

Pierwszy spacer

Kiedy, w jaką pogodę i na jak długo powinno wybrać się na pierwszy spacer to temat, który nurtuje większość świeżo upieczonych rodziców. Jeszcze niedawno obowiązkowe i długie tzw. werandowanie poprzedzone nawet dwutygodniową kwarantanną w domu, powoli odchodzi w niepamięć.

> czytaj więcej

Zarządzanie czasem – plan dnia i wasze nowe wspólne chwile

Czy na co dzień jesteś osobą zorganizowaną, czy wręcz przeciwnie, pojawienie się dziecka może przewrócić wszystko do góry nogami. Warto wtedy ustalić plan.

> czytaj więcej