Nasza strona używa plików Cookies w celu zapewniania wygody korzystania z serwisu oraz w celach statystycznych. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na
politykę cookies
Rozumiem

Poradnik Szczęśliwych rodziców

niemowlę

happy start

ilość porad: 21

maluch

happy fun

ilość porad: 18

junior

happy adventure

ilość porad: 15

Dziecko w aucie

porada w kategorii: maluch

Fakt, że twoje dziecko jest małe, nie oznacza, że musisz rezygnować z podróży. Wystarczy, że zaopatrzysz się w fotelik dostosowany do wieku twojego dziecka i zainstalujesz go w aucie zgodnie z zaleceniami producenta. Nie kupuj fotelika, który nie posiada atestu. Fotelik dla dziecka przytwierdź pasem dla pasażera na przednim lub tylnim siedzeniu, zawsze tyłem do kierunku jazdy.

Jeżeli wybierasz się w dalszą podróż, zaplanuj miejsce ewentualnych postojów. Podczas jazdy może też zdarzyć się coś nieoczekiwanego np. dziecko zwymiotuje lub zabrudzi pieluchę i zaistnieje konieczność zatrzymania się w niezbyt dogodnym miejscu. Musisz być przygotowana na takie ewentualności, dlatego już w domu zapakuj wszystkie niezbędne przedmioty do podręcznej torby, żebyś nie musiała gorączkowo szukać ich w nagłej potrzebie. Pamiętaj, aby mieć pod ręką butelkę z piciem, albowiem trudno jest uspokoić rozwrzeszczanego maluszka – lepiej nie stwarzać do tego okazji, szczególnie, gdy podróżujesz sama z dzieckiem.

Aby urozmaicić dziecku podróż, spakuj również jego ulubione zabawki, najlepiej te, które wydają jakieś dźwięki. Przygotuj też płytę z piosenkami lub bajkami. Dzięki temu podróż szybko minie i nawet jeżeli dziecko nie prześpi jej, nie będzie się nudziło. Pamiętaj – nigdy nie pozwalaj, aby twoje dziecko podróżowało bez zapięcia, nigdy nie przewoź dziecka bez fotelika. Trzymając dziecko na kolanach podczas jazdy, ryzykujesz jego życie!

Polecane produkty dla Ciebie

Czytaj inne porady

Dziecko poznaje świat

Dziecko poznaje świat przez smak, węch i dotyk. Dzięki temu doskonale wie, kiedy na ręce bierze go obca osoba.

> czytaj więcej

Obcinanie paznokci

Jak obcinać paznokcie, żeby nie wrastały i kiedy najlepiej obcinać paznokcie niemowlakom.

> czytaj więcej

Pierwsza podróż samochodem

Pierwsza podróż samochodem jest wielkim wydarzeniem zarówno dla samego maleństwa, jak i jego rodziców. Z uwagi na wzmacniający się układ kostny i nerwowy dziecka, nie należy forsować maluszka zbyt długą podróżą w pierwszych trzech miesiącach jego życia.

> czytaj więcej