Nasza strona używa plików Cookies w celu zapewniania wygody korzystania z serwisu oraz w celach statystycznych. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na
politykę cookies
Rozumiem

Poradnik Szczęśliwych rodziców

niemowlę

happy start

ilość porad: 21

maluch

happy fun

ilość porad: 18

junior

happy adventure

ilość porad: 15

Jak nauczyć mycia zębów?

porada w kategorii: junior

Od wczesnego dzieciństwa warto przyzwyczajać dziecko do regularnego, prawidłowego mycia zębów. Szczoteczkę i pastę do zębów dobieramy do wieku dziecka. Dla najmłodszych odpowiednia jest szczoteczka miękka, o małej główce z plastikowymi włóknami i z wygodnym, grubym, łatwym do uchwycenia trzonkiem. Starsze dzieci mogą myć zęby szczoteczką średniotwardą. Atrakcyjne rodzaje i kolory szczoteczek będą dodatkową zachętą do mycia zębów.

Pasty dla najmłodszych dzieci (na opakowaniu znajdziesz grupę wiekową) zawierają mniej fluoru niż pasty dla dorosłych i mają szeroki wybór smaków, który pownien przypaść do gustu każdemu dziecku. Szczoteczkę należy wymieniać co 23 miesiace lub częściej, jeżeli włókna główki są odkształcone. Dziecko powinno myć zęby co najmniej 2 razy dziennie, na początku pod kontrolą i z pomocą rodziców.

Polecane produkty dla Ciebie

Czytaj inne porady

Pierwsze kroki

Minął już 13 miesiąc, a Twoje dziecko nie stawia jeszcze pierwszych kroczków? Spokojnie, moment ten zazwyczaj następuje między 14 a 18 miesiącem życia.

> czytaj więcej

Przebywanie dziecka na słońcu

Delikatna skóra dziecka nie ma jeszcze wykształconych mechanizmów obronnych przed promieniowaniem słonecznym wystarczy kilka minut na słońcu, aby uległa podrażnieniu i poparzeniu.

> czytaj więcej

Pożegnanie z pieluchą

Udzielenie jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, kiedy następuje właściwy moment na odstawienie pieluchy jest w zasadzie niemożliwe. Zdania ekspertów są w tej kwestii podzielone jednak wskazuje się, że nie powinno to nastąpić wcześniej niż w 18 miesiącu życia, a zakończyć po ukończeniu 2 roku życia.

> czytaj więcej