Nasza strona używa plików Cookies w celu zapewniania wygody korzystania z serwisu oraz w celach statystycznych. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na
politykę cookies
Rozumiem

Poradnik Szczęśliwych rodziców

niemowlę

happy start

ilość porad: 21

maluch

happy fun

ilość porad: 18

junior

happy adventure

ilość porad: 15

Leżenie na brzuszku

porada w kategorii: maluch

Jeżeli zależy ci na prawidłowym rozwoju motorycznym twojego dziecka, nie zapominaj układać go na brzuszku. W tym celu przygotuj miękki kocyk, rozłóż go na podłodze lub na łóżku, a następnie umieść na nim maluszka.

Nie zostawiaj go bez opieki, aby nie zrobiło sobie krzywdy. Pamiętaj, aby usunąć z zasięgu ręki dziecka wszelkie drobne przedmioty, które mogłoby włożyć do ust, a następnie połknąć.

Jeśli twoje dziecko ma około sześciu miesięcy, położone na pleckach samo powinno przekręcić się na brzuszek. Jeżeli jeszcze tego nie robi, nie przejmuj się, każde dziecko jest inne i na pewno wkrótce łatwo sobie z tym poradzi. Położenie dziecka na brzuszku to nie tylko dobra gimnastyka dla niemowlęcia, ale również wspaniała zabawa. Możesz na przykład rysować palcem kształty na jego pleckach, opowiadając przy tym wymyśloną przez siebie historyjkę. Maleństwo będzie zachwycone.

Dzieci, które przynajmniej raz dziennie mają okazję poćwiczyć leżenie na brzuszku szybciej podnoszą główkę, szybciej też zaczynają raczkować. Jednak niektóre z nich najzwyczajniej w świecie nie lubią pozycji „brzuszkowej” i oznajmiają swój sprzeciw głośnym płaczem. Jeśli twój maluszek należy do tej grupy , do niczego go nie zmuszaj, może nie nadszedł na to odpowiedni moment.

Polecane produkty dla Ciebie

Czytaj inne porady

Zdrowie malucha - infekcje nie takie złe

Twój maluch ma katar lub gorączkę. Nie panikuj! To nie musi być nic strasznego.

> czytaj więcej

Komfort spania

Jak większość matek, na pewno uwielbiasz spać ze swoim maleństwem. Wiesz, że wtedy czuje się bezpiecznie i masz je dosłownie na wyciągnięcie ręki.

> czytaj więcej