Nasza strona używa plików Cookies w celu zapewniania wygody korzystania z serwisu oraz w celach statystycznych. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na
politykę cookies
Rozumiem

Poradnik Szczęśliwych rodziców

niemowlę

happy start

ilość porad: 21

maluch

happy fun

ilość porad: 18

junior

happy adventure

ilość porad: 15

Podróż samolotem

porada w kategorii: maluch

Dobrze przygotuj się do podróży samolotem z niemowlęciem, wtedy nie będzie uciążliwa ani dla Was, ani dla małego pasażera. Niemowlęciu do dwóch lat nie przysługuje osobne miejsce w samolocie, maluch podróżuje na kolanach opiekuna. Masz prawo zabrać na pokład samolotu bez dodatkowych opłat wózek lub fotelik samochodowy. Przed wejściem na pokład przewiń dziecko.

W Twojej podręcznej torbie powinny znaleźć się:

- paszport dziecka,
- pieluszki, jednorazowe podkłady do przewijania i chusteczki nasączane,
- ulubiona zabawka dziecka,
- jeżeli nie karmisz piersią, mleko lub inne picie oraz jedzenie. Poproś obsługę o podgrzanie posiłku lub gorącą wodę do przygotowania jedzenia,
- ciuszki na zmianę,
- mały koc.

W samolocie wybierz miejsce w pobliżu wejścia, dzięki temu będzie bliżej do łazienki i szybciej opuścicie samolot po wylądowaniu. Dla dziecka najtrudniejszy będzie moment startu oraz lądowania – dzieci są bardzo wrażliwe na zmiany ciśnienia i mocno odczuwają ból i zatykanie w uszach podczas lotu. Możesz je złagodzić, dając maluchowi picie. Jeżeli dziecko ma katar, wpuść mu do nosa kropelki lub sól morską. Pamiętaj, że podróż jest stresująca tylko dla ciebie. Dziecku jest obojętne czy przytula się do ciebie w domu czy w samolocie, najważniejsze dla niego jest Twoja bliskość.

Polecane produkty dla Ciebie

Czytaj inne porady

Higiena pierwszych ząbków

Część niemowląt zaczyna ząbkować w 56 miesiącu. Jednak jeszcze zanim Twój Maluch zacznie ząbkować, oswajaj go z czyszczeniem dziąseł już od pierwszych miesięcy życia.

> czytaj więcej

Samodzielne jedzenie

Nauka samodzielnego jedzenia to dla rodziców prawdziwy sprawdzian cierpliwości. Z jednej strony chcielibyśmy, aby dziecko jak najszybciej jadło samodzielnie, ale z drugiej strony któż chciałby, aby posiłki trwały godzinami a kuchnia po nich wyglądałaby jak po przejściu tornada i wymagałaby generalnych porządków?

> czytaj więcej

Wprowadzanie nowych pokarmów

Mamy, które karmią swoje Maluchy naturalnie, mogą im podawać wyłącznie pierś nawet do 6 miesiąca życia. Jeśli jednak widzisz, że Twoja pociecha domaga się czegoś więcej lub czegoś innego, albo gdy karmisz mlekiem modyfikowanym – już pod koniec 4 miesiąca możesz zacząć wprowadzać do diety Malucha nowe smaki.

> czytaj więcej