Nasza strona używa plików Cookies w celu zapewniania wygody korzystania z serwisu oraz w celach statystycznych. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na
politykę cookies
Rozumiem

Poradnik Szczęśliwych rodziców

niemowlę

happy start

ilość porad: 21

maluch

happy fun

ilość porad: 18

junior

happy adventure

ilość porad: 15

Przebywanie dziecka na słońcu

porada w kategorii: junior

Delikatna skóra dziecka nie ma jeszcze wykształconych mechanizmów obronnych przed promieniowaniem słonecznym wystarczy kilka minut na słońcu, aby uległa podrażnieniu i poparzeniu. Aby maluch mógł bezpiecznie przebywać na słońcu wybieraj preparaty o najwyższym filtrze ochronnym SPF 50+.

Zwracaj uwagę, aby były to produkty dedykowane dla dzieci – tylko wtedy masz pełną gwarancję, że produkt jest bezpieczny i nie zawiera substancji, które mogą uczulać dziecko. Chociaż po pierwszym roku życia możesz już używać kremów z mieszanką filtrów chemicznych (wnikają w wierzchnie warstwy naskórka i pochłaniają energię światła słonecznego, przetwarzając ją na nieszkodliwe ciepło), bezpieczniej jednak używać kremów z filtrami fizycznymi, które dzięki temu, że nie wnikają w skórę, nie powodują uczuleń. Filtry fizyczne działają na zasadzie lustra odbijają i rozpraszają promienie słoneczne.

Oprócz używania kremów z wysokimi faktorami, zwróć uwagę, aby dziecko nie przebywało na pełnym słońcu w godzinach między 11 a 15. Twoja pociecha nie powinna być na plaży rozebrana. Cienka, wykonana z naturalnej, przewiewnej tkaniny bluzka będzie stanowić dodatkową warstwę ochronną przed słońcem. Koniecznie zabezpiecz główkę malca kapelusikiem lub czapeczką z daszkiem i doszytym z tyłu kawałkiem materiału, który ochroni także szyję i kark.

Polecane produkty dla Ciebie

Czytaj inne porady

Pożegnanie z pieluchą

Udzielenie jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, kiedy następuje właściwy moment na odstawienie pieluchy jest w zasadzie niemożliwe. Zdania ekspertów są w tej kwestii podzielone jednak wskazuje się, że nie powinno to nastąpić wcześniej niż w 18 miesiącu życia, a zakończyć po ukończeniu 2 roku życia.

> czytaj więcej

Zachęcanie dziecka do odkrywania otaczającego świata

Twoje dziecko wkracza w okres, kiedy z każdym dniem narastać będzie jego fascynacja otaczającym światem. Mały odkrywca nie jest w stanie przejść obojętnie obok żadnego nowego przedmiotu przygotuj się, że największym zainteresowaniem obdarzy rzeczy najczęściej używane przez rodziców.

> czytaj więcej

Bezpieczeństwo dziecka podczas stawiania pierwszych kroków

Twój maluch coraz odważniej stawia pierwsze kroki i poznaje otaczający go świat. Coraz trudniej będzie Ci przypilnować każdy ruch, ochronić przed każdym zagrożeniem.

> czytaj więcej