Nasza strona używa plików Cookies w celu zapewniania wygody korzystania z serwisu oraz w celach statystycznych. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na
politykę cookies
Rozumiem

Poradnik Szczęśliwych rodziców

niemowlę

happy start

ilość porad: 21

maluch

happy fun

ilość porad: 18

junior

happy adventure

ilość porad: 15

Raczkowanie a bezpieczeństwo w domu

porada w kategorii: maluch

W dniu, w którym Twoje dziecko zacznie raczkować, zmieni się cały Twój świat;-) Wiadomo będzie, że od tej chwili nie będziesz mogła spuścić Malucha z oka ani na chwilę. Pamiętaj, że dziecko nie wie, co to jest niebezpieczeństwo. Ono po prostu robi to, co podpowiada mu instynkt. A instynkt mówi mu: próbuj, poznawaj, ćwicz, sięgaj tam, gdzie wzrok nie sięga!

Dlatego też to właśnie rodzice muszą zadbać, by Maluchowi nie stała się krzywda. Zabezpiecz kontakty specjalnymi zaślepkami, tak by raczkujący Malec nie mógł w nie włożyć paluszków czy znalezionej na ziemi kredki. Szafki, szuflady zabezpiecz blokadami. Nie stawiaj na brzegu stołu (zwłaszcza, gdy jest on nakryty obrusem) kubków czy filiżanek z gorącymi napojami. Schowaj – najlepiej głęboko i wysoko – wszelkie niebezpieczne przedmioty, takie jak kable, śrubokręty, nożyczki, pilniczki.

Jeśli masz możliwość, przykręć meble do ściany – dzieci wprost uwielbiają wspinać się po półkach i regałach. Dbaj, by na podłodze ani w zasięgu wzroku Malucha nie znalazły się żadne drobiazgi. Z przedmiotów, które otolaryngolodzy wyjęli z nosów czy uszu dzieci można by stworzyć niemałą i niezmiernie ciekawą kolekcję. Pamiętaj, że pomysłowość i ciekawość Malca jest nieograniczona, więc Ty przewiduj ze zdwojoną wyobraźnią!

Polecane produkty dla Ciebie

Czytaj inne porady

Urlop z dzieckiem

Fakt, że w życiu dwojga dorosłych osób pojawiło się dziecko, nie oznacza, że zmuszeni są oni do rezygnacji z wakacji do czasu, aż nasza pociecha pójdzie do szkoły. Trzeba jedynie nieco inaczej się przygotować i z pewnością, zapakowac duuuuużo więcej bagażu.

> czytaj więcej

Przeziębienia u niemowlęcia

Nikomu z nas nie jest przyjemnie, gdy drapie w gardle, a z nosa cieknie. Tym bardziej Maluchowi, który na dodatek wie, że jest mu źle, ale nie wie dlaczego; w dodatku sam nie umie sobie z tym poradzić.

> czytaj więcej

Dziecko w aucie

Fakt, że twoje dziecko jest małe, nie oznacza, że musisz rezygnować z podróży. Wystarczy, że zaopatrzysz się w fotelik dostosowany do wieku twojego dziecka i zainstalujesz go w aucie zgodnie z zaleceniami producenta. Nie kupuj fotelika, który nie posiada atestu.

> czytaj więcej