Nasza strona używa plików Cookies w celu zapewniania wygody korzystania z serwisu oraz w celach statystycznych. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na
politykę cookies
Rozumiem

Poradnik Szczęśliwych rodziców

niemowlę

happy start

ilość porad: 21

maluch

happy fun

ilość porad: 18

junior

happy adventure

ilość porad: 15

Tydzień 10

porada w kategorii: ciąża

Mów do swojego dziecka, głaszcz brzuch, a wkrótce powinnaś poczuć pierwsze kopnięcia, na które czekasz z niecierpliwością. W 10 tygodniu kończy się czas, kiedy to Twój maluszek był bardzo wrażliwy na działanie czynników zewnętrznych. Nie jest to równoznaczne z tym, że masz przestać dbać o siebie, ale możesz już trochę odetchnąć – czas zwiększonego ryzyka jest za wami.

Twój Maluszek w tym tygodniu
Twój maluszek to już teraz miniaturka człowieka. Coraz lepiej wykształcone wewnętrzne narządy zaczynają ze sobą współpracować. Rozwijają się zewnętrzne części uszu i już wkrótce Twój głos będzie dla maluszka najpiękniejszą muzyką. Dzidziuś ma około 3 cm i waży 5 gramów.

Czytaj inne porady

Tydzień 11

Twoje dziecko ma już ponad 4 cm długości i jest wielkości figi. Pojawia się również jeden z pierwszych dowodów tożsamości Twojego Maleństwa – linie papilarne.

> czytaj więcej

Tydzień 12

W tym tygodniu kończy się pierwszy trymestr Twojej ciąży. Przełom pierwszego i drugiego trymestru to prawdziwy zastrzyk energii.

> czytaj więcej

Tydzień 13

Rozpoczynasz właśnie drugi trymestr ciąży. To najlepszy okres dla Twojej skóry, która jest teraz delikatna i zaróżowiona

> czytaj więcej