Nasza strona używa plików Cookies w celu zapewniania wygody korzystania z serwisu oraz w celach statystycznych. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na
politykę cookies
Rozumiem

Poradnik Szczęśliwych rodziców

niemowlę

happy start

ilość porad: 21

maluch

happy fun

ilość porad: 18

junior

happy adventure

ilość porad: 15

Tydzień 11

porada w kategorii: ciąża

W tym okresie zapewne poczujesz przypływ energii, a poranne mdłości zaczną zanikać. Niestety z powodu toczącej się w Twoim organizmie burzy hormonów mogą zacząć Ci dokuczać zaparcia i zgaga. Pamiętaj o zbilansowanej diecie dzieląc posiłki na niewielkie porcje wartościowych produktów. Nie zapominaj o spacerach na świeżym powietrzu – unikniesz zawrotów głowy, które są spowodowane zwiększonym dostarczaniem krwi i niższym jej ciśnieniu.

Twój Maluszek w tym tygodniu
Twoje dziecko ma już ponad 4 cm długości i jest wielkości figi. Niebawem będzie w stanie otwierać i zamykać piąstki, pod dziąsłami pojawiają się maleńkie zalążki zębów, a niektóre kości zaczynają twardnieć. W tym tygodniu zaczynają się formować również paznokcie oraz jeden z pierwszych dowodów tożsamości Twojego Maleństwa – linie papilarne.
Twoje dziecko spędza coraz więcej czasu na przeciąganiu się i kopaniu, co przypominać może subtelny i swobodny w swym charakterze balet wodny. Jego ruchy są jednak na tyle delikatne, że minie jeszcze sporo czasu, nim zaczną być dla Ciebie odczuwalne. Dowodem kształtowania się przepony dziecka, jest dokuczająca Tobie czkawka, która w tym czasie może się pojawić.

Czytaj inne porady

Tydzień 12

W tym tygodniu kończy się pierwszy trymestr Twojej ciąży. Przełom pierwszego i drugiego trymestru to prawdziwy zastrzyk energii.

> czytaj więcej

Tydzień 13

Rozpoczynasz właśnie drugi trymestr ciąży. To najlepszy okres dla Twojej skóry, która jest teraz delikatna i zaróżowiona

> czytaj więcej

Tydzień 14

Pomyśl o szkole rodzenia, może warto się zastanowić i namówić partnera na wspólne lekcje?

> czytaj więcej