Nasza strona używa plików Cookies w celu zapewniania wygody korzystania z serwisu oraz w celach statystycznych. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na
politykę cookies
Rozumiem

Poradnik Szczęśliwych rodziców

niemowlę

happy start

ilość porad: 21

maluch

happy fun

ilość porad: 18

junior

happy adventure

ilość porad: 15

Tydzień 13

porada w kategorii: ciąża

Rozpoczynasz właśnie drugi trymestr ciąży. Stopniowo zaczynasz przybierać na wadze. Pamiętaj, że czasy namiotowych sukienek z karczkiem odeszły już dawno w niepamięć. Jeśli tylko masz na to ochotę podkreślaj zaokrąglony brzuszek i chwal się światu swoim maleństwem. To również najlepszy okres dla Twojej skóry, która jest teraz delikatna i zaróżowiona. Twoje rosnące libido nie umknie uwadze Twojego partnera.

Twój Maluszek w tym tygodniu
Twoje dziecko ma już około 7 cm i waży niespełna 12 gram. Twarz maluszka kształtuje się teraz bardzo intensywnie. Choć główka stanowi nadal 1/3 długości całego ciała, zarówno oczy i uszy są już na właściwym miejscu. Maluch potrafi już ziewać, marszczy czoło ,a kiedy dotknie ust, co prawda jeszcze przypadkowo, porusza nimi. Najważniejsze struktury małego organizmu są już ukształtowane. Pracuje wątroba, wydzielając insulinę i nerki, produkując mocz. Pierwszy krzyk dziecka, który usłyszysz po porodzie sięga korzeniami właśnie tego tygodnia. W tym czasie kształtują się struny głosowe, choć nie możesz jeszcze usłyszeć swojego maleństwa.

Czytaj inne porady

Tydzień 14

Pomyśl o szkole rodzenia, może warto się zastanowić i namówić partnera na wspólne lekcje?

> czytaj więcej

Tydzień 15

Mów do swojego maleństwa, słuchaj razem z nim muzyki, to doskonały sposób na budowanie więzi.

> czytaj więcej

Tydzień 16

Od tego tygodnia możesz zacząć odczuwać pierwsze ruchy Twojego dziecka.

> czytaj więcej