Nasza strona używa plików Cookies w celu zapewniania wygody korzystania z serwisu oraz w celach statystycznych. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na
politykę cookies
Rozumiem

Poradnik Szczęśliwych rodziców

niemowlę

happy start

ilość porad: 21

maluch

happy fun

ilość porad: 18

junior

happy adventure

ilość porad: 15

Tydzień 14

porada w kategorii: ciąża

To czas, w którym przyzwyczajona już do zachodzących w Twoim organizmie zmian, dobrze się czujesz i masz dużo energii. Korzystając z dobrego samopoczucia, wyjedź z partnerem na weekend w nieznane (choć bezpieczne i sprawdzone). Pomyśl również o szkole rodzenia, może warto się zastanowić i namówić partnera na wspólne lekcje?

Twój Maluszek w tym tygodniu
Twoje maleństwo może mierzyć już nawet 10 cm i ważyć 25 gram. Maluszek pięknieje z dnia na dzień. Zaczynają rosnąć włosy i brwi. Nieustannie trenuje mięśnie twarzy zmieniając jej wyraz z chwili na chwilę. Otwiera i zamyka usta, próbując wkładać do nich kciuk. Choć ciężko to dostrzec, pamiętaj, że Twoje dziecko potrafi już się uśmiechać. Chętnie porusza się pływając, machając rękami i nogami. Gdy spacerujesz, robisz zakupy, zmywasz naczynia, Twoje dziecko kołysząc się delikatnie w Twoim brzuchu ćwiczy zmysł równowagi, wzmacnia mięśnie i rozwija układ nerwowy.

Czytaj inne porady

Tydzień 15

Mów do swojego maleństwa, słuchaj razem z nim muzyki, to doskonały sposób na budowanie więzi.

> czytaj więcej

Tydzień 16

Od tego tygodnia możesz zacząć odczuwać pierwsze ruchy Twojego dziecka.

> czytaj więcej

Tydzień 17

W tym tygodniu możesz zacząć odczuwać twardnienie i napięcie mięśnia macicy, to tzw. skurcze Braxtona Hicksa.

> czytaj więcej