Nasza strona używa plików Cookies w celu zapewniania wygody korzystania z serwisu oraz w celach statystycznych. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na
politykę cookies
Rozumiem

Poradnik Szczęśliwych rodziców

niemowlę

happy start

ilość porad: 21

maluch

happy fun

ilość porad: 18

junior

happy adventure

ilość porad: 15

Tydzień 15

porada w kategorii: ciąża

Nie bądź zdziwiona, jeśli w tych dniach poczujesz się troszkę podenerwowana. Obawy o zdrowie dziecka i o to, co wydarzy się w najbliższej przyszłości są całkowicie naturalne. Mów do swojego maleństwa, czytaj na głos, słuchaj razem z nim muzyki, którą lubisz, podziel się z nim swoimi najskrytszymi marzeniami, nawet jeśli na początku wyda Ci się to dziwne. To doskonały sposób na budowanie więzi emocjonalnej z dzieckiem.

Twój Maluszek w tym tygodniu
Twoje maleństwo ma już 11 cm i waży około 40 cm. Każdego dnia przybiera na wadze a jego nóżki rosną, nabierając właściwych proporcji. Oczy choć nadal zamknięte mają już w pełni ukształtowaną rogówkę, soczewkę i tęczówkę. Wyrastają pierwsze włoski w postaci delikatnego meszku. Twój maluszek nieustannie ćwiczy swój kręgosłup, regularnie go prostując. W ten sposób przygotowuje się stopniowo do wyprostowanej postawy. Nadal trwa trening ust i mimiki, a rysy twarzy stają się coraz bardziej regularne.

Czytaj inne porady

Tydzień 16

Od tego tygodnia możesz zacząć odczuwać pierwsze ruchy Twojego dziecka.

> czytaj więcej

Tydzień 17

W tym tygodniu możesz zacząć odczuwać twardnienie i napięcie mięśnia macicy, to tzw. skurcze Braxtona Hicksa.

> czytaj więcej

Tydzień 18

Maluszek wyczuwa Twoje emocje. Uśmiechaj się więc tak często, jak to tylko możliwe!

> czytaj więcej