Nasza strona używa plików Cookies w celu zapewniania wygody korzystania z serwisu oraz w celach statystycznych. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na
politykę cookies
Rozumiem

Poradnik Szczęśliwych rodziców

niemowlę

happy start

ilość porad: 21

maluch

happy fun

ilość porad: 18

junior

happy adventure

ilość porad: 15

Tydzień 19

porada w kategorii: ciąża

Czujesz delikatne kopniaczki maleństwa? Połóż się spokojnie na lewym boku i cierpliwie czekaj, Maluch powinien nagrodzić Twoją cierpliwość delikatnymi ruchami.

Bolą Cię plecy? Niestety to normalna nieprzyjemna dolegliwość, która wraz z wiekiem ciąży może się nasilać. Aby ulżyć zmęczonemu kręgosłupowi zapobiegaj nadmiernemu przyrostowi wagi. Zrezygnuj z wysokich obcasów, ale również z całkiem płaskich pantofli. Unikaj długiego stania i siedzenia. Regularnie wykonuj proste ćwiczenia, które wzmocnią mięśnie brzucha i miednicy.

Twój Maluszek w tym tygodniu
Mały skarb, który nosisz pod sercem ma już ok. 15 cm i waży ok. 200 gram. W tym tygodniu, jeśli akurat wypada Ci USG, prawdopodobnie będziesz mogła poznać płeć swojego dziecka. U dziewczynek w tym okresie jajowody, macica i pochwa są już na swoim miejscu. Jeśli Twój Maluszek jest chłopczykiem, jego narządy płciowe wciąż rosną. Maleństwo ćwiczy intensywnie odruch ssania, rozwija się jego układ nerwowy i ćwiczy ruchy całego ciała, obracając i przekręcając w różne strony. Ćwiczy także oddychanie i coraz wyraźniej słyszy.

Czytaj inne porady

Tydzień 20

Połowa drogi za Wami! Maluch waży 260 gram i ma 16 cm wzrostu!

> czytaj więcej

Tydzień 21

Twój maluszek rośnie coraz szybciej. Przy odpowiednim ułożeniu można już określić płeć dziecka.

> czytaj więcej

Tydzień 22

W połowie okresu ciąży możesz mieć dolegliwości z obrzękiem stóp, a twoje buty mogą zrobić się za małe.

> czytaj więcej