Nasza strona używa plików Cookies w celu zapewniania wygody korzystania z serwisu oraz w celach statystycznych. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na
politykę cookies
Rozumiem

Poradnik Szczęśliwych rodziców

niemowlę

happy start

ilość porad: 21

maluch

happy fun

ilość porad: 18

junior

happy adventure

ilość porad: 15

Tydzień 20

porada w kategorii: ciąża

Na tym etapie możesz odczuwać dyskomfort w oczach i mieć problemy z wyraźnym widzeniem. W tym okresie ciąży jest to normalne i po porodzie zazwyczaj wszystko wraca do normy. Coraz intensywniej przybierasz na wadze, dlatego szczególnie teraz zacznij zwracać uwagę na swoją dietę, która powinna być urozmaicona, lekkostrawna, bogata w chude mięso, ryby morskie, warzywa, owoce i ziarna.

Twój Maluszek w tym tygodniu
Połowa drogi za Wami! Maluch waży 260 gram i ma 16 cm wzrostu! Teraz pod warstwą mazi na jego ciałku, rozwijają się spokojnie wszystkie warstwy skóry. Dziecku rosną paznokcie i włosy. Na tym etapie wykształcone są też komórki nerwowe, które odpowiadają za poszczególne narządy zmysłów. Maluszek doskonali zmysł równowagi, zapamiętując ruch kołysania podczas chodzenia mamy i miarowego oddychania. Gdy mama bierze zbyt ciepły lub za zimny prysznic, dziecko reaguje gwałtowniejszymi ruchami. Maluch potrafi również reagować na zmianę temperatury otoczenia.

Czytaj inne porady

Tydzień 21

Twój maluszek rośnie coraz szybciej. Przy odpowiednim ułożeniu można już określić płeć dziecka.

> czytaj więcej

Tydzień 22

W połowie okresu ciąży możesz mieć dolegliwości z obrzękiem stóp, a twoje buty mogą zrobić się za małe.

> czytaj więcej

Tydzień 23

Zauważyłaś cimną linię na brzuchu? To normalne zjawisko, za które odpowiedzialne są hormony ciążowe..

> czytaj więcej