Nasza strona używa plików Cookies w celu zapewniania wygody korzystania z serwisu oraz w celach statystycznych. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na
politykę cookies
Rozumiem

Poradnik Szczęśliwych rodziców

niemowlę

happy start

ilość porad: 21

maluch

happy fun

ilość porad: 18

junior

happy adventure

ilość porad: 15

Tydzień 22

porada w kategorii: ciąża

Zauważyłaś, że Twoje buty zrobiły się ciaśniejsze? Będziesz musiała zmierzyć się z utrzymującym się obrzękiem stóp. Koniecznie powinnaś zaopatrzyć się w wygodne buty, jeśli aktualnie jest lato, to najlepsze będą klapki, jeśli natomiast chłodniejsza pora roku, to wybieraj buty o rozmiar większe. Staraj się odpoczywać z nogami uniesionymi do góry. Ulgę przyniesie schładzanie nóg naprzemiennie ciepłą i chłodną wodą. Jeśli pojawiły się upławy, a ponadto niepokoją Cię utrzymujące się bóle kręgosłupa i w dole brzucha, to porozmawiaj o tym z lekarzem. Nasilone objawy mogą być zapowiedzią przedwczesnego porodu. Najlepiej o wszystkim informować lekarza prowadzącego ciążę.

Twój maluszek w tym tygodniu
Maleństwo ma coraz lepiej rozwinięty zmysł wzroku, lepiej dostrzega światło. Ma już nawet uformowane brwi i rzęsy. Rozwija się także zmysł dotyku, poza tym brzdąc potrafi już całkiem mocno chwycić pępowinę.

Czytaj inne porady

Tydzień 23

Zauważyłaś cimną linię na brzuchu? To normalne zjawisko, za które odpowiedzialne są hormony ciążowe..

> czytaj więcej

Tydzień 24

Zwracaj uwagę na jakość spożywanych pokarmów. Twoje maleństwo jest już coraz większe i jego zapotrzebowanie na składniki odżywcze wzrasta.

> czytaj więcej

Tydzień 25

Możesz przybierać szybciej na wadze. W tym okresie ogranicz ilość spożywanych słodyczy i węglowodanów.

> czytaj więcej