Nasza strona używa plików Cookies w celu zapewniania wygody korzystania z serwisu oraz w celach statystycznych. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na
politykę cookies
Rozumiem

Poradnik Szczęśliwych rodziców

niemowlę

happy start

ilość porad: 21

maluch

happy fun

ilość porad: 18

junior

happy adventure

ilość porad: 15

Tydzień 26

porada w kategorii: ciąża

Jeżeli do tej pory nie przybrałaś na wadze, począwszy od tego tygodnia twoje kształty zaczynają wyraźnie się zaokrąglać. Ciąża staje się widoczna. Twoja twarz może być lekko obrzmiała, a ramiona pogrubione, co jest wynikiem zatrzymania wody w organizmie.

Dla własnej wygody zaopatrz się w nieco luźniejszą, niekrępującą ruchy odzież. W ciągu dnia jak najczęściej wypoczywaj ze stopami uniesionymi do góry. Często oddajesz mocz, ponieważ obciążona macica uciska na pęcherz. Jeśli z tego powodu musisz zbyt często wstawać w nocy, spróbuj w wieczornej porze ograniczyć ilość przyjmowanych płynów.

Twój maluszek w tym tygodniu
W tym okresie twoje dziecko może mieć długość około 33 cm i ważyć 570 g. Wyglądem i zachowaniem przypomina już noworodka, ssie kciuk i łyka wody płodowe, a następnie wydala je w postaci moczu. Wody płodowe są wymieniane co cztery godziny. Zapewniają dziecku stałą temperaturę oraz chronią przed urazami. Jeżeli odczuwasz delikatne, regularne stukanie, może to oznaczać, że twoje maleństwo piło zbyt łapczywie i ma czkawkę.

Czytaj inne porady

Tydzień 27

W tym tygodniu Twoje dziecko jest już coraz bardziej wrażliwe na dźwięki wywołane muzyką, którą slyszy.

> czytaj więcej

Tydzień 28

Twoje dziecko waży już 1 kg! Zaczyna już też otwierać i zamykać oczy.

> czytaj więcej

Tydzień 29

To czas, aby rozpocząć wykonywanie ćwiczeń wzmacniających mięsnie dna miednicy.

> czytaj więcej