Nasza strona używa plików Cookies w celu zapewniania wygody korzystania z serwisu oraz w celach statystycznych. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na
politykę cookies
Rozumiem

Poradnik Szczęśliwych rodziców

niemowlę

happy start

ilość porad: 21

maluch

happy fun

ilość porad: 18

junior

happy adventure

ilość porad: 15

Tydzień 30

porada w kategorii: ciąża

Twój brzuch staje się coraz bardziej wyrazisty. Pępek spłaszczył się, a na środku brzucha widoczna jest ciemna, cienka linia biegnąca ku dołowi. Stawy biodrowe delikatnie rozciągają się. Odczuwasz zmęczenie. W miarę możliwości, zafunduj sobie dwie godziny popołudniowej drzemki w najwygodniejszej dla ciebie pozycji.

Jeśli brzuszek bardzo ci przeszkadza, połóż się na boku, a pod zgiętą nogę podsuń grubą poduszkę. Nadeszła pora, aby zastanowić się nad wyborem szkoły rodzenia. W tym okresie wiele kobiet zadaje sobie pytanie, czy dozwolone jest współżycie. Jeśli ciąża przebiega bez powikłań, dziecku nie grozi żadne niebezpieczeństwo, ponieważ chronione jest wodami płodowymi. Jeżeli istnieją jakieś przeciwwskazania, lekarz lub położna na pewno cię o tym poinformuje.

Czytaj inne porady

Tydzień 31

Twój maluch ma już ok. 43 cm, a jego oczy otoczone są rzęsami i brwiami.

> czytaj więcej

Tydzień 32

Czas na wizytę w szpitalu, dzięki której oswoisz się z miejscem, w którym będziesz rodzić.

> czytaj więcej

Tydzień 33

Zmysły wzroku, słuchu, dotyku oraz smaku już funkcjonują. Dziecko odbiera także zapachy, które przenikają do wód płodowych.

> czytaj więcej