Nasza strona używa plików Cookies w celu zapewniania wygody korzystania z serwisu oraz w celach statystycznych. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na
politykę cookies
Rozumiem

Poradnik Szczęśliwych rodziców

niemowlę

happy start

ilość porad: 21

maluch

happy fun

ilość porad: 18

junior

happy adventure

ilość porad: 15

Tydzień 31

porada w kategorii: ciąża

W tym okresie duży brzuch uniemożliwia już taką aktywność jak wcześniej. Mogą nasilić się problemy z oddychaniem. Aby uniknąć zadyszki, weź kilka bardzo głębokich oddechów i przede wszystkim zwolnij tempo. Może zacząć dokuczać Ci także zgaga – to z powodu powiększającej się macicy, która uciska żołądek. Pij dużo wody i jedz małe porcje, ale z większą częstotliwością – dzięki temu złagodzisz tą przykrą dolegliwość. Przechodzisz gwałtowne wahania nastroju: bywasz drażliwa, płaczliwa, by za chwilę promieniować szczęściem.

Twoje dziecko w tym tygodniu
Twoje dziecko jest długie na ok. 43cm i waży ok. 1,5 kg. Maluch otwiera i zamyka oczy, które otoczone są już rzęsami i brwiami. Pije płyn owodniowy, który dostarcza mu ok. 40 kalorii dziennie, to sposób nie tylko na urozmaicenie diety, ale także ćwiczenie przewodu pokarmowego.

Czytaj inne porady

Tydzień 32

Czas na wizytę w szpitalu, dzięki której oswoisz się z miejscem, w którym będziesz rodzić.

> czytaj więcej

Tydzień 33

Zmysły wzroku, słuchu, dotyku oraz smaku już funkcjonują. Dziecko odbiera także zapachy, które przenikają do wód płodowych.

> czytaj więcej

Tydzień 34

Przygotuj wyprawkę. Sporządź listę niezbędnych rzeczy do szpitala i na pierwsze dni życia maluszka.

> czytaj więcej