Nasza strona używa plików Cookies w celu zapewniania wygody korzystania z serwisu oraz w celach statystycznych. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na
politykę cookies
Rozumiem

Poradnik Szczęśliwych rodziców

niemowlę

happy start

ilość porad: 21

maluch

happy fun

ilość porad: 18

junior

happy adventure

ilość porad: 15

Tydzień 32

porada w kategorii: ciąża

Jeżeli nie uczęszczasz na zajęcia szkoły rodzenia, w trakcie których zazwyczaj zwiedza się szpital, umów się sama na obejrzenie miejsca, w którym na świat przyjdzie Twoje dziecko. Taka wizyta pozwoli Ci oswoić się z miejscem, obejrzyj dokładnie sale porodowe i oddział oraz wypytaj o podejście do porodu: czy obowiązuje strój szpitalny, czy i jakie stosuje się formy znieczulenie, czy i na jakich warunkach odbywają się porody rodzinne. Nie możesz doczekać się już porodu – Twoja macica wzrosła aż 500-krotnie i wypełnia niemal całą jamę brzuszną. Dodatkowo mogą dokuczać Ci noce napady głodu, możesz sobie pomóc spożywając kolację bogatą w węglowodany, które zagwarantują wysoki poziom glukozy we krwi przez całą noc.

Twoje dziecko w tym tygodniu
Twój Maluch waży już prawie 2 kg i mierzy rozciągnięty mniej więcej 45 cm. Ze względu na małą ilość miejsca w Twoim brzuchu nie wykonuje już tak gwałtownych ruchów, tylko się wierci i przeciąga. Lubi słuchać Twojego głosu, który odróżnia od głosów innych kobiet. Przeżywa również marzenia senne.

Czytaj inne porady

Tydzień 33

Zmysły wzroku, słuchu, dotyku oraz smaku już funkcjonują. Dziecko odbiera także zapachy, które przenikają do wód płodowych.

> czytaj więcej

Tydzień 34

Przygotuj wyprawkę. Sporządź listę niezbędnych rzeczy do szpitala i na pierwsze dni życia maluszka.

> czytaj więcej

Tydzień 35

To najwyższy czas na pakowanie torby do szpitala. Twój maluszek ma już ok. 2,5 kg.

> czytaj więcej