Nasza strona używa plików Cookies w celu zapewniania wygody korzystania z serwisu oraz w celach statystycznych. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na
politykę cookies
Rozumiem

Poradnik Szczęśliwych rodziców

niemowlę

happy start

ilość porad: 21

maluch

happy fun

ilość porad: 18

junior

happy adventure

ilość porad: 15

Tydzień 34

porada w kategorii: ciąża

W oczekiwaniu na przyjście na świat Twojego Maluszka, zapewne rozpoczęłaś już kompletowanie niemowlęcej wyprawki. Sporządź listę niezbędnych zakupów, to praktyczne rozwiązanie ułatwi Ci zgromadzenie wszystkiego, co będzie wam potrzebne w pierwszych tygodniach wspólnego życia. Pamiętaj, że na początek nie warto kupować zbyt wielu ubranek, ponieważ dziecko szybko z nich wyrasta. Prawdopodobnie odczuwasz w miarę regularne skurcze macicy, tzw. skurcze Braxtona-Hicksa – to macica przygotowuje się do porodu. Możesz również doświadczyć problemów z koncentracją i rejestrowaniem nowych informacji – pogorszenie pamięci wynika z tymczasowego kurczenia się komórek mózgowych, ten stan mija kilkanaście tygodni po porodzie.

Twoje dziecko w tym tygodniu
Twoje dziecko rośnie niezwykle szybko i ma już około 2 kg i mniej więcej 46 cm długości. Bez względu na to jaki będzie w przyszłości ostateczny kolor oczu Twojego dziecka, teraz są one niebieskiego, ponieważ proces pigmentacji tęczówki zakończy się dopiero kilka tygodni po przyjściu na świat.

Czytaj inne porady

Tydzień 35

To najwyższy czas na pakowanie torby do szpitala. Twój maluszek ma już ok. 2,5 kg.

> czytaj więcej

Tydzień 36

Przygotuj się na częstsze odwiedzanie lekarza. Zacznij też liczyć ruchy dziecka.

> czytaj więcej

Tydzień 37

W tym tygodniu dno macicy powinno już opaść, poczujesz się lżej.

> czytaj więcej