Nasza strona używa plików Cookies w celu zapewniania wygody korzystania z serwisu oraz w celach statystycznych. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na
politykę cookies
Rozumiem

Poradnik Szczęśliwych rodziców

niemowlę

happy start

ilość porad: 21

maluch

happy fun

ilość porad: 18

junior

happy adventure

ilość porad: 15

Tydzień 4

porada w kategorii: ciąża

Prawdopodobnie już zaczynasz podejrzewać, że jesteś w ciąży, bo Twój organizm daje Ci znaki. Czujesz się senna, Twoje piersi są obolałe i często biegasz do łazienki, aby oddać mocz. Ponieważ zarodek produkuje hormon ciążowy – gonadotropinę kosmówkową – test ciążowy powinien wyjść już pozytywny. Pamiętaj, że bardziej wiarygodny jest test z krwi niż test z moczu (ten wykonuj koniecznie rano, po przebudzeniu, kiedy stężenie gonadotropiny jest najwyższe). Czwarty tydzień to czas na pierwszą, ciążową wizytę u ginekologa. Nie zaniedbaj tego.

Twój Maluszek w tym tygodniu
Choć trudno to sobie wyobrazić, Twoje dziecko przypomina teraz bardziej kijankę niż człowieka i składa się z trzech warstw. Endodermy, która wkrótce przekształci się w płuca, wątrobę i układ pokarmowy, mezodermy, z której powstaną kości, mięśnie oraz nerki, a także ektodermy, która daje zaczątek skórze, włosom, oczom i układowi nerwowemu.

Czytaj inne porady

Tydzień 5

Wiesz już, że niebawem zostaniesz mamą, a Twojemu dziecku zaczyna bić serduszko!

> czytaj więcej

Tydzień 6

Jako, że jest to okres bardzo intensywnego rozwoju zarodka, powinnaś w tym czasie szczególnie na siebie uważać.

> czytaj więcej

Tydzień 7

Czujesz, że Twoje ciało powoli zaczyna się zmieniać. Pamiętaj jesz dla dwojga, a nie za dwoje!

> czytaj więcej