Nasza strona używa plików Cookies w celu zapewniania wygody korzystania z serwisu oraz w celach statystycznych. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na
politykę cookies
Rozumiem

Poradnik Szczęśliwych rodziców

niemowlę

happy start

ilość porad: 21

maluch

happy fun

ilość porad: 18

junior

happy adventure

ilość porad: 15

Tydzień 8

porada w kategorii: ciąża

Jeśli wybierzesz się w tym tygodniu na badanie USG, to po raz pierwszy zobaczysz bijące serce Twojego dzidziusia – zapamiętaj to niepowtarzalne uczucie. Jeśli jeszcze nie przekazałaś bliskim szczęśliwej nowiny, może teraz jest na to czas? Już niedługo twój brzuszek stanie się bardziej widoczny. W tym okresie mogą zacząć dokuczać Ci zaparcia oraz inne dokuczliwe objawy ze strony przewodu pokarmowego. Pij dużo wody i jedz pokarmy bogate w błonnik.

Twój Maluszek w tym tygodniu
Serduszko Twojego dziecka szybko się rozwija. Pojawiają się również zawiązki pierwszych ząbków. Jeszcze nie poczujesz kopania, ale Twój maluszek już teraz potrafi zginać rączki w łokciach i nadgarstkach. Rozpoczyna się proces kostnienia. Formalnie w 8 tygodniu ciąży Twoje maleństwo zyskuje dumne miano płodu, a kształtem przypomina ziarnko fasoli wielkości 9-15 mm.

Czytaj inne porady

Tydzień 9

W tym okresie możesz zaobserwować zmiany w wyglądzie swojej twarzy – znikną wszelkie wypryski, a Ty będziesz wyglądać kwitnąco...

> czytaj więcej

Tydzień 10

Możesz już trochę odetchnąć – czas zwiększonego ryzyka jest za wami.

> czytaj więcej

Tydzień 11

Twoje dziecko ma już ponad 4 cm długości i jest wielkości figi. Pojawia się również jeden z pierwszych dowodów tożsamości Twojego Maleństwa – linie papilarne.

> czytaj więcej