Nasza strona używa plików Cookies w celu zapewniania wygody korzystania z serwisu oraz w celach statystycznych. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na
politykę cookies
Rozumiem

Poradnik Szczęśliwych rodziców

niemowlę

happy start

ilość porad: 21

maluch

happy fun

ilość porad: 18

junior

happy adventure

ilość porad: 15

Tydzień 9

porada w kategorii: ciąża

W tym okresie możesz zaobserwować zmiany w wyglądzie swojej twarzy – jeśli jesteś szczęściarą skóra się wygładzi, znikną wszelkie wypryski, a Ty będziesz wyglądać kwitnąco. Może się jednak zdarzyć, że właśnie w tym okresie pojawią się problemy – wykwity czy przebarwienia. Niestety nie ma na to reguły – ciąża to bardzo indywidualny okres dla każdej kobiety, a dla ciała prawdziwa rewolucja. Pozwól więc sobie i swojemu ciału przeżyć ją na swój sposób.

Twój Maluszek w tym tygodniu
Twój maluszek ciągle zmienia się bardzo szybko szybko – jego twarz zaczyna przybierać kształt, pojawiają się dziurki w małym nosku, zaczyna się rozwijać górna warga. Uszka zaczynają się przemieszczać na właściwe miejsca z boku głowy, która z kolei znacznie się powiększa, co jest spowodowane bardzo szybkim w tym okresie rozwojem mózgu. Pojawiają się również delikatne i puszyste włoski. Twój maluch ma długość ok. 20 mm i waży 4 gramy!

Czytaj inne porady

Tydzień 10

Możesz już trochę odetchnąć – czas zwiększonego ryzyka jest za wami.

> czytaj więcej

Tydzień 11

Twoje dziecko ma już ponad 4 cm długości i jest wielkości figi. Pojawia się również jeden z pierwszych dowodów tożsamości Twojego Maleństwa – linie papilarne.

> czytaj więcej

Tydzień 12

W tym tygodniu kończy się pierwszy trymestr Twojej ciąży. Przełom pierwszego i drugiego trymestru to prawdziwy zastrzyk energii.

> czytaj więcej