Nasza strona używa plików Cookies w celu zapewniania wygody korzystania z serwisu oraz w celach statystycznych. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na
politykę cookies
Rozumiem

Poradnik Szczęśliwych rodziców

niemowlę

happy start

ilość porad: 21

maluch

happy fun

ilość porad: 18

junior

happy adventure

ilość porad: 15

Ubieranie smyka

porada w kategorii: maluch

Jeżeli chcesz sprawdzić, czy dziecko nie zmarzło, dotknij jego karku. Jeżeli jest letni, wszystko jest w porządku. Według lekarzy pediatrów rodzice o wiele częściej przegrzewają dzieci niż je przeziębiają. Dlatego nie ubieraj dziecka zbyt ciepło, bo może to osłabić jego odporność.

Gdy zaczyna etap większej ruchliwości (turla się, raczkuje), ubieraj dziecko tak jak siebie. Jedynie na spacerze, gdy siedzi w wózku bez ruchu, przykryj swojego malucha kocykiem. Ważnym elementem hartowania malucha jest również dbałość o odpowiednią temperaturę w mieszkaniu. Przegrzewanie dziecka zaburza termoregulację ciała i sprzyja przeziębieniom. Dlatego temperatura w pomieszczeniu nie powinna przekraczać 22°C.

Polecane produkty dla Ciebie

Czytaj inne porady

Podróż samolotem

Dobrze przygotuj się do podróży samolotem z niemowlęciem, wtedy nie będzie uciążliwa ani dla Was, ani dla małego pasażera.

> czytaj więcej

Higiena pierwszych ząbków

Część niemowląt zaczyna ząbkować w 56 miesiącu. Jednak jeszcze zanim Twój Maluch zacznie ząbkować, oswajaj go z czyszczeniem dziąseł już od pierwszych miesięcy życia.

> czytaj więcej

Samodzielne jedzenie

Nauka samodzielnego jedzenia to dla rodziców prawdziwy sprawdzian cierpliwości. Z jednej strony chcielibyśmy, aby dziecko jak najszybciej jadło samodzielnie, ale z drugiej strony któż chciałby, aby posiłki trwały godzinami a kuchnia po nich wyglądałaby jak po przejściu tornada i wymagałaby generalnych porządków?

> czytaj więcej