Nasza strona używa plików Cookies w celu zapewniania wygody korzystania z serwisu oraz w celach statystycznych. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na
politykę cookies
Rozumiem

Poradnik Szczęśliwych rodziców

niemowlę

happy start

ilość porad: 21

maluch

happy fun

ilość porad: 18

junior

happy adventure

ilość porad: 15

Wprowadzanie nowych pokarmów

porada w kategorii: maluch

Mamy, które karmią swoje Maluchy naturalnie, mogą im podawać wyłącznie pierś nawet do 6 miesiąca życia. Jeśli jednak widzisz, że Twoja pociecha domaga się czegoś więcej lub czegoś innego, albo gdy karmisz mlekiem modyfikowanym – już pod koniec 4 miesiąca możesz zacząć wprowadzać do diety Malucha nowe smaki.

Zacznij od 23 łyżeczek ugotowanego i roztartego na papkę jabłuszka. Później stopniowo podawaj kolejne jednoskładnikowe papki – ugotowane ziemniaczki, dynia, brokuły czy rozgnieciony banan. Ważne, aby składniki wprowadzać pojedynczo, z kilkudniową przerwą (w tym czasie obserwuj, czy dziecko nie ma żadnych reakcji alergicznych – wysypka, biegunka). Nie dosalaj ich ani nie dodawaj dodatkowego cukru – te składniki nie są potrzebne młodemu organizmowi.

Dzieci różnie mogą reagować na nowe smaki, niemniej należy pamiętać, że nawyki żywieniowe kształtują się do 2 roku życia. Im więcej Twój Maluch pozna smaków w dzieciństwie, tym bardziej jego kubki smakowe będą rozwinięte i jest szansa, że z radością będzie próbował nowości kulinarnych w późniejszym wieku.

Polecane produkty dla Ciebie

Czytaj inne porady

Raczkowanie a bezpieczeństwo w domu

W dniu, w którym Twoje dziecko zacznie raczkować, zmieni się cały Twój świat;-) Wiadomo będzie, że od tej chwili nie będziesz mogła spuścić Malucha z oka ani na chwilę. Pamiętaj, że dziecko nie wie, co to jest niebezpieczeństwo.

> czytaj więcej

Urlop z dzieckiem

Fakt, że w życiu dwojga dorosłych osób pojawiło się dziecko, nie oznacza, że zmuszeni są oni do rezygnacji z wakacji do czasu, aż nasza pociecha pójdzie do szkoły. Trzeba jedynie nieco inaczej się przygotować i z pewnością, zapakowac duuuuużo więcej bagażu.

> czytaj więcej

Przeziębienia u niemowlęcia

Nikomu z nas nie jest przyjemnie, gdy drapie w gardle, a z nosa cieknie. Tym bardziej Maluchowi, który na dodatek wie, że jest mu źle, ale nie wie dlaczego; w dodatku sam nie umie sobie z tym poradzić.

> czytaj więcej