Nasza strona używa plików Cookies w celu zapewniania wygody korzystania z serwisu oraz w celach statystycznych. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na
politykę cookies
Rozumiem

Poradnik Szczęśliwych rodziców

niemowlę

happy start

ilość porad: 21

maluch

happy fun

ilość porad: 18

junior

happy adventure

ilość porad: 15

Zaprzestanie nocnego karmienia

porada w kategorii: junior

Wiele mam zastanawia się, kiedy zakończyć nocne karmienie swojej pociechy. Jeśli nie zdecydowałaś się na ten krok wcześniej, warto teraz podjąć starania. Ponad roczne dziecko ma już dobrze rozwinięty układ pokarmowy, dlatego też nocna przerwa w jedzeniu nie będzie dla malucha dyskomfortem. Dodatkowo trawienie w nocy jest dużo wolniejsze, dlatego nie warto przekarmiać dziecka.

Podczas pierwszych nocy, przygotuj się, że dziecko będzie się budziło na pokarm – wynika to bardziej z utrwalonego nawyku niż z prawdziwego głodu, dlatego też zamiast normalnego pokarmu, podaj dziecku wodę. Dziecko wkrótce „zakoduje”, że nie warto budzić się jedynie dla wody.

Polecane produkty dla Ciebie

Czytaj inne porady

Jak nauczyć mycia zębów?

Od wczesnego dzieciństwa warto przyzwyczajać dziecko do regularnego, prawidłowego mycia zębów tak, aby z czasem stało się to u malca dobrym nawykiem.

> czytaj więcej

Pierwsze kroki

Minął już 13 miesiąc, a Twoje dziecko nie stawia jeszcze pierwszych kroczków? Spokojnie, moment ten zazwyczaj następuje między 14 a 18 miesiącem życia.

> czytaj więcej

Przebywanie dziecka na słońcu

Delikatna skóra dziecka nie ma jeszcze wykształconych mechanizmów obronnych przed promieniowaniem słonecznym wystarczy kilka minut na słońcu, aby uległa podrażnieniu i poparzeniu.

> czytaj więcej